конспект уроку укр.літ 8 кл. т шевченко гамалія» глибокопатріотична ідея ліро-епічної поеми, образ козацького ватажка
Урок 32. Тема: Т.Шевченко. Поема «Гамалія». Образ отамана Гамалії – ватажка козаків. Мужність, відвага, воєнна вправність запорожців. Мета: дати характеристику образу головного героя поеми «Гамалія» -ватажка козаків. Посилання на відеоурок. 2PMPb5XwDVM. Хід уроку: Провідний персонаж однієї з поем Т. Г. Шевченка — Гамалія, ім’ям якого названо твір. Це не історична особа, однак це ім’я все ж реальне, тому що серед козацької старшини XVII—XVIII ст. відомо кілька Гамалій. Справа в тому, що ніхто з них не брав участі у морських походах. У цьому образі втілено такі риси козацького характеру, як мужність і сміливість. Гамалія не боїться ні ворогів, ні бурі: Гамалію, серце мліє: Сказилося море.
Инфоурок › Другое ›Конспекты›Конспект уроку: "Шевченко і сучасність: минуле для прийдешнього. Поема "Гамалія" - твір про месників чи визволителів: крапки зіткнення." Конспект уроку: "Шевченко і сучасність: минуле для прийдешнього. Поема "Гамалія" - твір про месників чи визволителів: крапки зіткнення." Скачать материал. библиотека материалов. Виразне читання поеми «Гамалія». Епіграф до уроку. Пам`ятайте, що на цій планеті . Йому імпонувала козацька вольниця, він хотів нагадати своїм сучасникам, поневоленому людові, що не завжди український народ був таким. Тому перші його твори саме про козаків. Тему боротьби українців проти турецько-татарських загарбників Шевченко порушує в поемі «Іван Підкова».
Видання містить календарне планування та розробки 68 уроків з української літератури, включаючи систему уроків з позакласного читання та літератури рідного краю. Пропонуються різні форми й методи роботи з класом, які сприятимуть засвоєнню навчального матеріалу. Подано теоретичні відомості, зразки учнівських творів, цікавий ігровий матеріал - Плани-конспекти уроків - Українська література 8 клас - Тарас Шевченко. Розповідь про письменника. «Гамалія». Волелюбні ідеї, навіяні історичним минулим. Романтична ідеалізація часів козаччини. Мужність, відвага, воєнна вправність запорожців. Отаман Гамалі.
«Українська література» для 5–12 класів загальноосвітніх навчаль¬них закладів з навчанням мовами національних меншин. – Чернівці: Букрек, 2005. – 136 с. Матеріл може бути використаний і під час роботи в класах з українською мовою навчання. Конспект уроку. Вікно перегляду документа. Вікно перегляду презентації. ПІБ : Задорожня Людмила Олександрівна. Посада : заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель української мови та літератури. Місце роботи : НВК "Гімназія із ЗШ І ступеня" Костянтинівської міської ради. Завантажити матеріал: Конспект уроку та презентація з українсько.
Урок за творчістю Т. Шевченка. Бібліотека Українська література 9 клас Розробки уроків. Про матеріал. Оглядове вивчення історичної теми у творчості Кобзаря («Іван Підкова», «Тарасова ніч», «Гайдамаки»). Ідея твору - звеличення національно-визвольного руху на Україні та його народних героїв - лицарів Коліївщини, засудження жорстокого ставлення влади Польщі та Росії до українського населення Правобережжя. Жанр твору - героїко-історична романтична ліро-епічна поема-епопея. Особливості сюжетно-композиційної структури поеми. План-конспект відкритого особистісно–зорієнтованого уроку з української літератури на тему: «Енеїда» І.П.Котляревського. Поділитись матеріалом.
Конспект на урок Українська література скачати. Тема: «Т.Г. Шевченко. Поема «Іван Підкова». Риси й поведінка козацьких ватажків, їхні стосунки з підлеглими. Героїзм і мужність – ознаки лицарських чеснот українських козаків, заповідані як духовний скарб нащадкам». А тепер, використовуючи знання, засвоєні на минулих уроках Поема — ліричний, епічний, ліро-епічний твір, переважно віршований, у якому зображені значні події і яскраві характери. За жанром – історична поема. За композиційною побудовою твір складається із двох частин
Головна » Статті » Конспекти уроків для середніх класів » Конспекти уроків із української літератури 8 клас. Урок № 18 Тарас Шевченко. Життя та творчість. Поезія «Думи мої, думи мої.» . Мета: повторити вивчений раніше матеріал про життя й творчість Т. Г. Шевченка та поглибити знання про поета; проаналізувати ідейно-художній зміст поезії «Думи мої, думи мої.»; розвивати навички виразного читання, аналізу поетичного твору. Очікувані результати: учні знають біографію поета, ідейно-художній зміст його поезії «Думи мої, думи мої.», уміють виразно читати та коментувати зміст цього твору. Теорія літератури: лірика, жанри лірики, філософська лірика. Потім вийшли поеми «Гайдамаки» (1841) та «Гамалія» (1844).
Вперше в українській літературі справжнім героєм поеми став звичайний селянин. Тарас Шевченко мріяв про те, що його рідний народ розправить крила, як і Ярема Галайда, підніметься на боротьбу. Поета надзвичайно хвилювала проблема лідера, ватажка народних мас. Ідея вірності присязі підкреслена в образі Івана Гонти, який був сотником уманського надвірного козацтва й перейшов на бік повсталого народу. Вірний духові епохи, Шевченко подає картини жорстоких кривавих розправ. Ліро-епічна романтична поема «Гайдамаки» вирізняється героїчним характером, соціальним спрямуванням. Ця поема-епопея стала новим жанровим типом поеми у світовій літературі.
Конспекти уроків української літератури 8 клас [70]. Конспекти уроків української літератури 9 клас [68]. Конспекти уроків української літератури 10 клас [62]. Образи ватажків Коліївщини — Залізняка й Гонти — глибоко врізались у дитячу пам’ять. Хлопець підріс, і батько віддав його в науку до дячка. Важкою була ця наука, але малий Тарас успішно подолав її, переносячи разом з тим мужньо всі суворі кари і знущання деспота-дяка. Повернувшись до Петербурга, Т. Шевченко продовжує навчання в Академії мистецтв. У цей час він пише пристрасну революційну поему «Сон» («У всякого своя доля»). 1845 року митець закінчив Академію мистецтв і поїхав на Україну для постійної роботи. Поет оселився у Києві, але жив тут мало.
Героїчний образ козацького ватажка. Перегортаю сторінки історії: набіги половців, монголо-татарських орд, розтерзання польською шляхтою та російською імперією. Десятки народів хвиля за хвилею прокотилися нашою землею, поки не усвідомила вона себе врешті-решт Україною. Саме таким перед нами постає козацький ватажок Гамалія з однойменної поеми Т. Г. Шевченка. Це не історична особа, проте, мабуть, збірний образ славних захисників Вітчизни, вірних побратимів. У творі змальовується картина морського походу козаків на Стамбул. Там, у турецькій неволі страждають полонені запорожці. Лине пісня — туга за Україною: «Босфор аж затрясся, бо зроду не чув козацького плачу…»
Твори з української літературиШевченко ТарасГамаліяВолелюбні ідеї в поемі Т. Г. Шевченка "Гамалія". Твори із зарубіжної літератури. Твори з мови. У поемі навіть річки, острови і море допомагають козакам визволити своїх друзів з неволі. Сутички на чужій, турецькій землі були кривавими та запеклими: Реве гарматами Скутера
Тема. ТАРАС ШЕВЧЕНКО «ІВАН ПІДКОВА». Мета: ознайомити учнів зі змістом та художніми особливостями поеми. Т. Шевченка «Іван Підкова»; розкрити її історичну основу, риси і поведінку козацьких ватажків, їх стосунки з підлеглими; розширити знання дітей про Шевченка - художника,розвивати уміння робити ідейно-художній аналіз твору;розвивати пам'ять, мовлення, логічне мислення учнів; уміння коментувати прочитане й висловлювати своє ставлення до нього, працювати з довідковою літературою;виховувати патріотизм, повагу до історичного минулого нашого народу. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Обл.
Розробка уроку, мета якого - удосконалювати вміння виразного читання та декламування; повторити особливості виразного читання поетичних творів; розвивати пам'ять, усне мовлення дітей, навички читання поезій. Посада: вчитель української мови та літератури. Місце роботи: Харківський гідрометеорлогічний технікум ОДЕКУ. Оцініть публікацію: 5 / 5 ( 6 ). Досягнення автора. Розробка уроку, мета якого – удосконалювати вміння виразного читання та декламування; повторити особливості виразного читання поетичних творів; розвивати пам’ять, усне мовлення дітей, навички читання поезій. Вікно перегляду документа. Отримати код.
Розробка уроку, мета якого - удосконалювати вміння виразного читання та декламування; повторити особливості виразного читання поетичних творів; розвивати пам'ять, усне мовлення дітей, навички читання поезій. Посада: вчитель української мови та літератури. Місце роботи: Харківський гідрометеорлогічний технікум ОДЕКУ. Оцініть публікацію: 5 / 5 ( 6 ). Досягнення автора. Розробка уроку, мета якого – удосконалювати вміння виразного читання та декламування; повторити особливості виразного читання поетичних творів; розвивати пам’ять, усне мовлення дітей, навички читання поезій. Вікно перегляду документа. Отримати код.
Конспекти уроків української літератури 8 клас [70]. Конспекти уроків української літератури 9 клас [68]. Т. Шевченко у поемі оспівує Івана Підкову, сміливого отамана, що не раз очолював морські походи проти Туреччини. У поемі, що названа його іменем, цей козарлюга змальований мужнім, відчайдушним, досвідченим, справедливим, за що побратими дуже його шанують. Охарактеризуйте Івана Підкову як людину, козацького ватажка, посилаючись на зміст твору (Козаки висловлюють отаману свою шану, повагу, любов, називають його батьком, він є прикладом для них — мужність, відвага, рішучість, впевненість у собі, вміння прислухатися до думки інших, цілеспрямованість.
План-конспект уроку, мета якого – розглянути творчість Т. Шевченка в історико-культурному контексті; визначити своєрідність поем “Катерина”, “Наймичка”, “Марія”, здійснити спробу компаративного розгляду поем, розкрити трагедію життя жінки-матері; розвивати мовленнєву культуру; виховувати шанобливе ставлення до жінки, матері, почуття доброти, милосердя, совісті.
Тип уроку: урок – дослідження об’єкта. Матеріальне забезпечення: проектор, ноутбук, роздатковий матеріал, збірка Т.Шевченка «Кобзар». ПЕРЕБІГ УРОКУ. І. Організаційний момент. ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. ( Балада- це невеликий сюжетний віршований ліро- епічний твір, якому властиві драматична гострота сюжету, емоційна наснаженість, багатство фольклорного матеріалу, наявність елементів фантастики). - Цікаво відмітити, що «Кобзар» починається твором «Реве та стогне Дніпр широкий», який є частиною балади «Причинна». У ранній період творчості Т. Шевченко звертався і до жанру балади, якому він надав нових рис: спростив елементи фантастики, урізноманітнив засоби художньої виразності.
Зміст Орієнтовне календарно-тематичне планування уроків української літератури у 8 класі 12-річної школи (для шкіл з російською мовою навчання) Вступ. Усна народна творчість Урок № 1. Художня література як відображення історичних подій та духовного життя народу 12 Урок № 2. Усна народна творчість. Народна лірика. Т. Шевченко. Розповідь про письменника. Поема «Гамалія». Романтична ідеалізація часів козаччини 123 Урок № 24. Отаман Гамалія — ватажок козаків. Риси вдачі запорожців 128 Урок № 25. Своєрідність побудови поеми «Гамалія». Роль риторичних запитань і повторів, епітетів, порівнянь у тексті поеми 131 Урок № 26. Виразне читання уривків із поеми Т. Шевченка «Гамалія» 135 Урок № 27.
Конспект уроку українська література 8 клас Тема: Т. ШЕВЧЕНКО. «Думи мої, думи мої». Урок № 20 Т. ШЕВЧЕНКО. «ДУМИ МОЇ, ДУМИ МОЇ», 8 клас, українська література. Під думи народні налаштував свою ліру Кобзар, тому й оживало в слові його все те, що таїлося в самій глибині серця. Із тим скарбом — словом свого найкращого сина — український народ і виходить до всіх людей землі. Шевченко – єдиний поет-художник в усій світовій культурі, який врятував націю від винародовлення в умовах колонізації (М. Жулинський). 4.4. Ідея: тільки впевненість у щасливе життя, наполегливість допоможе змінити соціальний устрій; засудження слабкості, поневірянь, байдужості, що роблять людину рабом.
Конспекти уроків вчителя. Т. Шевченко. Геніальний поет, мислитель, пророк національного відродження в Україні. Повернувшись до Петербурга, Т. Шевченко продовжує навчання в Академії мистецтв. У цей час він пише пристрасну революційну поему «Сон» («У всякого своя доля»). 1845 року митець закінчив Академію мистецтв і поїхав на Україну для постійної роботи. Поет оселився у Києві, але жив тут мало. У ранні роки були написані також «Гайдамаки», «Гамалія», «Слепая», «Тризна» та ін. Вже в ранніх творах Шевченко виступив як народний поет, творчість якого відбиває погляди, думки й переживання народних мас і органічно зв’язана з фольклором. Більшість ранніх творів митця мають романтичний характер.
Ви є тут. Головна » Конспект уроку на тему: «Національна проблематика у творчості Т. Шевченка періоду «Трьох літ». «Кавказ». Конспект уроку на тему: «Національна проблематика у творчості Т. Шевченка періоду «Трьох літ». «Кавказ». Опубліковано Редактор ср, 03/04/2015 - 11:27. Тип матеріалу: Конспект уроку. Предмет: Українська. Мета: охарактеризувати національну проблематику в творчості Т. Шевченка періоду . Основними її ідеями є ідеї нескореності народу, бунтарського свободолюбства, пафосу революційної боротьби. В українській музиці “Кавказ” – перший вокально-симфонічний твір такої масштабної і єдиної художньої концепції, втіленої з опори на принцип симфонізму. Звучить кантата.
Т. Шевченка вважають основоположником реалізму в українському образотворчому мистецтві. Реалістичним є його найбільший за розміром твір олійного живопису «Катерина», виконаний на тему однойменної поеми (1842). Це виявилося у глибоко національних і соці-ально-загострених образах Кобзаря і в опорі на український фольклор у творчості засновника української композиторської школи, що сприяло остаточному формуванню українського національного музичного стилю. Отже, багатогранна діяльність цих велетнів нашої культури мала винятково важливе значення в піднесенні українського мистецтва на новий щабель історичного розвитку.
Коментарі
Дописати коментар